Відновлення видалених файлів: як і чим?

Чи траплялося вам ненавмисно видаляти документи з флешок? Чи втрачали фотографії з карт пам’яті фотоапарата? Якщо ні — ви щаслива людина!
Дана інструкція розповість вам, як мінімальними зусиллями відновити видалені файли з флешок, карт пам’яті телефонів і фотоапаратів (загалом і жорстких дисків комп’ютерів).

Відновлення видалених файлів

Зміст

1. Введення
2. Перевірка флешки на віруси
3. Відновлюємо по-справжньому видалені файли за допомогою програми Recuva
4. Про частково відновлені файли
5. Інші програми для відновлення видалених файлів з флешок

1. Введення

Насамперед запам’ятаєте — якщо ви видалили файл, не записуйте більше нічого на флешку до того, як відновите файли. Папки теж створювати не можна. Видаляти щось теж не можна. Чим більше операцій з флешкой зроблено — тим менше шанс успішного відновлення файлу. Річ у тому, що насправді при видаленні файл не видаляється (такий ось каламбур). Зникає лише запис про файл з файлової таблиці на флешці. В майбутньому на місце розташування файлу може бути записаний інший файл (або його частина), унаслідок чого вміст файлу виявиться втраченим. Так зберігається інформація і на жорсткому диску, і на флешках — ніщо не видаляється відразу, лише перезаписується.
Програми відновлення видалених даних допоможуть повернути «назад» видалений файл або його частину, якщо він був перезаписаний іншим файлом.

2. Перевірка флешки на віруси

В першу чергу треба визначити наявність прихованих тек і файлів на флешці. Якщо з флешки раптом пропали файли або теки без вашої участі — можливо, це вірус приховав їх. Тобто видалення не відбувалося.
Аби подивитися приховані файли, натисніть Пуск — Панель управління — Оформлення і персоналізація (може і не бути такого пункту, залежно від зовнішнього вигляду Панелі управління) — Параметри тек. У вікні, що відкрилося, виберіть вкладку «Вигляд», зніміть галочку з пункту Приховувати захищені системні файли і теки, встановіть активним пункт Показувати приховані файли, теки і диски:

Потім відкрийте теку Комп’ютер, в ній флешку. Якщо побачите напівпрозорі значки, серед яких ваш “видалений” файл, то просто скопіюйте його в безпечне місце, потім перевірте комп’ютер на віруси (можна за допомогою одноразового антивіруса) і встановіть антивірус для флешок, який миттєво поверне вам всі приховані з флешки файли і теки. Також потурбуйтеся про антивірусний захист вашого комп’ютера — можливо, ваш комп’ютер заражений. Не забудьте повернути на місце опції «Параметри тек», аби вам не заважали приховані системні файли в теках комп’ютера (наприклад, файли desktop.ini), які видаляти небажано.

3. Відновлюємо по-справжньому видалені файли за допомогою програми Recuva

Відновлення видалених файлів  recuva recuva (скачати) — чи видалили ви випадково або злісний вірус почистив флешку — вихід є в особі програми Recuva. Взагалі-то таких програм багато і кожна має переваги, але я зупинився на Recuva як найпростішій та найуніверсальнішій. Програма годиться для відновлення всіх типів файлів — документів, фотографій, музики, відео і іншого. Радує те, що вона безкоштовна для домашнього програми.
Відновити дані можна з USB- флешок, карт пам’яті, жорстких дисків, навіть старовинних дискет.
Домашня сторінка програмки знаходиться тут http://www.piriform.com/recuva. До речі, її автори розробили такі корисні програми, як CCleaner і Speccy.
Програма досить проста, але дам пару порад:
— варто застосовувати “поглиблений аналіз”, він дозволяє виявити більше видалених файлів, навіть повністю перезаписані. Звичайно, такі файли відновити не вдасться, але в цілому ця опція покращує результат, так що я завжди її включаю
— відновлюйте файли в теку яка повинна знаходитися на якому завгодно диску, але лише не на флешці, файли з якою ми відновлюємо.

4. Про частково відновлені файли

Повністю відновлені файли завжди коректно відкриватимуться. Частково відновлені файли — від випадку до випадку, залежно від типа файлу. Наприклад, з пошкоджених архівів є шанс витягнути декілька файлів. Частково відновлені документи найчастіше містять частину тексту, що сповна логічно. Якщо документ пошкоджений сильно є шанс витягнути хоч щось з нього за допомогою спеціальних програм. Яких саме — дивіться тут . Деякі програми з того списку призначені для “лагодження” пошкоджених файлів, деякі — аналоги Recuva.
Про пошкоджені фотографії — зіпсовані файли зображень програми перегляду відмовляються відкривати. В такому разі спробуйте відкрити їх в стандартному Paint і зберегти через нього заново (бажано в новий файл через “Зберегти як”). Частенько це допомагає відновити хоч би частину фотографії, тому що Paint “переварює” файли, якщо вони пошкоджені не дуже сильно.
Пошкоджені відеозаписи можна буде проглянути, але з сильними артефактами (перешкодами). Рекомендую скористатися плеєром VLC як невибагливим до вмісту файлів.

5. Інші програми для відновлення видалених файлів з флешок

Їх дуже багато і результати у всіх майже однакові. Я не наводитиму тут список, тому що вже готовий. Менш повний, але з описом російською мовою — посилання http://soft.oszone.net/subcat/39/?page=1 . Також програми можна вибрати із списку по посиланню в попередній главі.
Справедливості ради відмічу, що існує незручна, але більш функціональна, безкоштовна програма РС Inspector File Recovery http://pcinspector.de/default.htm?language=1. Якщо Recuva не знайшла шуканий файл — спробуйте її.

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]