Програми для роботи з Web-камерою

В домашньої Web-камери достатньо багато сфер застосування. Її можна використовувати не лише для спілкування з друзями в Інтернеті, але і для моніторингу приміщень в охоронних цілях і навіть для астрофотографії. Зазвичай камера потрібна саме для візуального контакту із співбесідником, тому власникові буде корисно дізнатися про найбільш функціональні програми, які допоможуть розкрити потенціал даного мініатюрного пристрою.

Програма для роботи з Web-камерою webcamXP webcamXP (скачати) — виділити якесь основне призначення цієї програми неможливо. Вона універсальна і здатна впоратися з більшістю поставлених завдань. Єдиний недолік — ціна повнофункціональної версії дуже висока, але ж і не кожному з нас знадобиться весь спектр можливостей, тому можна сміливо вибирати потрібний вам підвид webcamXP. Вартість такої версії буде набагато менша, ніж в максимальній комплектації.

У варіант Pro вбудовано декілька основних функцій, які виділені в окремі вкладки інтерфейсу: монітор з можливістю відстежувати до 10 джерел зображення, детектор руху, рекордер і Web-сервер для публікації картинок в Інтернеті.

Детектор має ряд параметрів, що дозволяють налаштовувати чутливість і частоту опиту. За бажання можна вказати конкретну частину приміщення, особливо важливу для спостереження. Для цього є декілька кнопок, забезпечуюче масштабування і переміщення зображення. В разі тривоги webcamXP може зробити знімок, записати відео, помістити фото на Web-сторінку, послати його по e-mail і так далі

При постійному підключенні до Інтернету можна організувати трансляцію, налаштувавши внутрішній сервер. Функція автоматичного завантаження із заданою періодичністю робитиме знімки і відправлятиме їх на ftp-сервер.

Всі спостерігачі і власник камери можуть спілкуватися у вбудованому чаті, а зображення, зняті пристроєм, зручно організовуються в окремі галереї для перегляду. Непогані можливості надаються і в плані редагування. Спеціальний Overlay Editor завідує додаванням текстових і графічних блоків, інтерактивних елементів. Всілякі ефекти і налаштування дозволяють перевернути зображення, включити нічне бачення, накласти розмиття, зробити картинку чорно-білою або інвертувати кольори. І все це в реальному часі без яких-небудь затримок.

Вбудований планувальник завдань в разі відсутності господаря на місці в заданий момент запише відео, включить або вимкне детектор руху, запустить або зупинить Web-сервер. Розмір 4,4 MB

Програма для роботи з Web-камерою Camfrog-Video-Chat Camfrog Video Chat (скачати) — якщо ви хочете не лише читати повідомлення на екрані, але і чути співбесідника і навіть бачити його, спробуйте відео-чат. І тут на допомогу прийдуть такі програми, як Camfrog Video Chat. Вже з назви зрозуміло, що сфера даної утиліти — організація відеоконференцій і простої бесіди інтернет-користувачів один з одним за допомогою Web-камери. Для цього розробники самостійно зробили декілька «кімнат»-чатів, в яких може зайти кожен бажаючий. Основна відмінність такого чату — можливість просто клацнути мишкою на одному з імен і отримати вигляд з Web-камери даного користувача. Для конфіденційної розмови створюється своя власна «кімната», але для цього знадобиться окреме ПО — Camfrog Video Chat Room Server. У звичайному режимі, без підключення до якого-небудь відеочату Camfrog Video Chat перетвориться в звичайний IM-клієнт, який нагадує зовні Skype. Новий користувач повинен зайти на офіційний сайт і зареєструватися, після чого він отримує доступ до всіх базових функцій. Shareware-версия не обмежує час використання програми, але в той же час працювати з нею не зовсім зручно через те, що деякі можливості недоступні. Розмір 3 MB

Програма для роботи з Web-камерою QualiEye QualiEye (скачати) — найбільш оригінальні ідеї часто лежать на поверхні, і розробники з QualiLife це розуміють. Те, що камера може служити не лише для захвату зображення, але і для подальшого його аналізу, відоме вже по іграх для PlayStation з підключеною камерою EyeToy. Тепер і користувачі ПК можуть спробувати оцінити продукт, що дозволяє управляти комп’ютером за допомогою жестів і поворотів голови.

Фактично жодних додаткових налаштувань програма не вимагає, відразу ж після запуску реагуючи на рух будь-якого об’єкту, що попав у поле зору» камери. Так само легко виконуються різні команди в ОС: досить «задати» умовний жест, і при його відтворенні QualiEye зреагує на нього як на натиснення певної кнопки на клавіатурі або клацання мишею.

Важко придумати, як застосувати це ПО для офісної роботи, але якщо пригадати про ігри, то в авіа- і автосимуляторах така програма вже не здасться даремною. Уявіть собі, як може згодитися подібне ПО в процесі огляду в кабіні Іл-2.
Не радує лише фантастична ціна, навіть якщо враховувати революційність розробки. Розмір 4,8 MB

«А нам літати охота.»

Тема управління видами за допомогою рухів голови вже дуже давно цікавить любителів авіасимуляторів. Багато розробників намагаються зробити ПО для реалізації цієї можливості, але не у всіх виходить однаково добре. В деяких випадках разом з програмою продається також і спеціальна камера, яка стежитиме за вашими переміщеннями за допомогою спеціальних насадок, що кріпляться на голову. Звичайно, такі пристрої коштують набагато дорожче за звичайні камери, але що не зробиш ради улюбленого літака.

Найцікавішими в цій області є утиліта Cam2Pan, розроблена фірмою MouseVision і, звичайно ж, комплект TRACKIR від NaturalPoint, у складі якого є і спеціальна камера, і відповідне ПО.

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]