Програми для обробки фотографій

У якій програмі краще обробляти фотографії? Якщо поставити таке питання будь-якому відносно просунутому користувачеві, то у відповідь почуємо щось на кшталт «це Adobe Photoshop». Безумовно, можна сказати, що це перша програма для редагування фото серед всіх інших, якщо не рахувати двох помітних для звичайних користувачів мінусів: Adobe Photoshop є платною і досить складною. Для професіоналів це звичайно не є перешкодою, але хотілося б поговорити про програми для, так би мовити, звичайних людей. Адже найчастіше для домашньої обробки фотографій потрібно не так багато функцій. Наприклад, просто підготувати пару фотографій для слайдшоу (див. відповідний огляд — програми для створення відео з фотографій), або «забороти» еффект червоних очей. Тому в даній статті ми зупинимося на інших програмах для роботи з фото, хай вони і менш популярні, але при цьому по набору інструментів вони практично не поступаються Adobe Photoshop. І, що не менш важливо, ці програми безкоштовні.

Доречі, якщо вам ліньки качати та встановлювати програми, то є альтернатива, це фоторедактор онлайн , аналог фотошопа. Редагувати зображення можна у вікоці браузера, що може бути простішим?

Безкоштовні програми для обробки фотографій

програма для обробки фотографій GIMP GIMP (скачати) — багато хто вважає цю програму безкоштовним аналогом Adobe Photoshop, хоча самим розробникам дуже не подобається таке формулювання. GIMP — це вільне ПО і високоякісна програма для фоторетуші і створення оригінальних зображень, для монтажу фото і т.п. Програма підтримує більше тридцяти форматів зображень. GIMP має широкий спектр всіляких функцій для обробки фотографій, наприклад, інструменти для корекції кольору, балансування кольорів, регулювання яскравості, контрасту, насиченості, знебварвлення. Також програма дає можливість за допомогою різних масок, фільтрів, шарів з різними типами накладення і режимами змішування виконувати наступні операції: кадрувати фотографії, коректувати перспективу, прибирати спотворення, імітувати використання різних фільтрів, повертати втрачену деталізацію і т.п. Також GIMP має зручний інтерфейс, і навчитися працювати з ним буде досить легко.

програма для обробки фотографій Fotoflexer Fotoflexer (скачати) — це безкоштовний онлайн редактор. По набору інструментів він нагадує урізаний Photoshop, в нім не можна працювати з масками і з шарами (слоями). Але при цьому Fotoflexer має гідну галерею фільтрів, яка добре редагується, також є можливість міняти колірну схему заданої області, наносити різні написи, використовувати елементарну анімацію, наприклад, різні мерехтливі фігурки, змінювати розміри і обрізувати зображення. Цей редактор має декілька помітних мінусів — досить низька швидкість роботи навіть при хорошому інтернет-з’єднанні і наявність реклами на сайті, також може стати проблемою англійська мова итерфейса.

програма для обробки фотографій Picasa Picasa (скачати) — ця програма також призначена для обробки цифрових фотографій. Програма має широкий спектр можливостей для роботи із зображеннями: завантаження фотографій із сканера і камери, перегляд, роздрук, створення колажів, відправка по електронній пошті. Редагування фотографій: ретушування нерівностей, вирівнювання кольору, використання різних ефектів, коректування ефекту червоних очей і тому подібне
програма для обробки фотографій Microsoft-Office-Picture-Manager Microsoft Office Picture Manager (скачати) | дзеркало | мануал — розглянемо програму, яка є майже на всіх комп’ютерах, Microsoft Office Picture Manager . Програма має гнучкі можливості управління, дозволяє додавати ярлики для часто використовуваних зображень, спільно використовувати декілька зображень. Picture Manager має мінімальний необхідний набір функцій для обробки зображень: зміну кольору, яскравості і контрастності, обрізання, поворот і віддзеркалення, коректування ефекту червоних очей, також можна змінювати розміри зображення. Після редагування зображення його можна зберегти як у вихідному файлі, так і створити новий. Інколи для відправки зображень необхідно їх стискувати до певного розміру — ця функція теж доступна в Picture Manager.
Microsoft Office Picture Manager входить до складу Microsoft Office, тому необхідно скачати MS Office по посиланню вище і зробити вибіркову установку, аби встановити лише компонент Picture Manager.

програма для обробки фотографій CORELDRAW CORELDRAW (скачати) — один з найпопулярніших графічних редакторів. Цей редактор активно використовується як професіоналами, так і аматорами. Пояснюється це тим, що CORELDRAW має зручний інтерфейс, великий набір засобів, для редагування графічних зображень, створення нових, а також дає можливість отримувати високоякісні зображення. Можливості цього редактора дозволяють працювати і з кольором, і з формою зображення: розтягування, стискування, зміна розміру і тому подібне. При роботі в CORELDRAW легко можна поєднувати зображення з різними написами. Тому комп’ютерна графіка CORELDRAW більше підходить для створення емблем, логотипів, для книжкової і рекламної верстки, чим для обробки фотографій. З появою в пакеті coreldraw редактора Corel Photo-Paint можливості значно розширилися, тепер більше уваги можна приділяти обробці графічних зображень. Недавно з’явилася програма, призначена для створення анімації Corel R.A.V.E. Зараз найбільшу цінність мають програми здатні поєднувати функції різних графічних редакторів, які дозволяють реалізувати складні дизайнерські рішення. Такою програмою можна повноправно вважати CORELDRAW Graphics Suite. Вона включає різні редактори і програми coreldraw, завдяки чому можна втілювати різні творчі задуми.

У статті були розглянуті програми, зручні і доступні у використанні людям, що не мають спеціальних навиків в обробці фотографії. І ознайомившись з цим невеликим списком кожен зможе підібрати ПО спеціально для себе. Для когось просто необхідна програма для обробки фотографії, а комусь потрібне потужніше ПО з великим набором всіляких функцій.

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]