Огляд безкоштовних архіваторів

Не дивлячись на що в багато разів збільшилися за останніх 10 років об’єми носіїв інформації, — архівація (читай — стискування даних) як і раніше зажадана і тому рано ще відправляти на покій різні програми для упаковки і розпаковки даних. Файли, так само як і 10-15 років тому, упаковують в архіви для перенесення або просто зберігання. Архіватори можуть бути платними і безкоштовними. Платні і так відомі широкому кругу користувачів. Наприклад, той же WINRAR, який стоїть на кожному другому комп’ютері під управлінням Windows на території колишнього СРСР. А ось з безкоштовними — складніше.

безкоштовний архіватор 7-ZIP 7-ZIP (скачати) — першим безкоштовним архіватором, який згадує більшість користувачів це 7- ZIP. Слід визнати, що популярність його сповна заслужена. Міра стискування у нього практично не поступається комерційному WINRAR, а при використанні власного «фірмового» алгоритму 7Z, навіть перевершує його у ряді випадків. Окрім цього, при архівації у формати ZIP і GZIP, 7-Zip показує результати на 2-10 % краще, ніж стискування відомими архіваторами PKZip і WinZip.

В цієї програми велика кількість налаштувань алгоритмів стискування. Окрім цього, є ряд інтегрованих передустановок. Може відкривати архіви форматів CAB, ARJ, CPIO, CHM, DMG,DEB, ISO, HFS, LZMA, LZH, MSI, RAR, NSIS, RPM, WIM, UDF, XAR і Z. Список форматів, в які можна упакувати файли за допомогою цього архіватора, трохи скромніше, але також хороший: 7z, GZIP, ZIP, BZIP2 і TAR. Можливо також і створення саморозпаковуючих архівів, а також багатотомних, за допомогою цього рішення. Інтеграція в контекстне меню Провідника Windows забезпечує комфортну роботу з цією програмою.

безкоштовний архіватор IZARC IZARC (скачати) — цей архіватор не настільки відомий, як 7-ZIP (на мій погляд, це дивно), але він як мінімум не поступається йому по більшості параметрів, а в зручності використання, на мій погляд, навіть перевершує. Саме його я ставлю на ПК більшості своїх знайомих і клієнтів. Саме він стоїть у мене на всіх домашніх комп’ютерах.

Список форматів архівів, які можна розпакувати з його допомогою виглядає вельми вражаюче, він працює практично зі всіма форматами! Хочеться звернути увагу читачів, що за допомогою цієї програми можна працювати з рядом форматів образів дисків, витягуючи з них файли і навіть конвертуючи образи з одного формату в іншій.

Також передбачені розробником створення багатотомних саморозпаковуючих архівів. Є можливість шифрувати архіви, використовуючи алгоритми ZIP (не є стійким до злому) і AES (256-біт). Стиснуті файли можна перевірити на цілісність і полагодити, при необхідності. Також підтримуються операції з файлами усередині архіву (стерти, редагувати, додати).

Інтерфейсні рішення, такі як використання Drag-n-Drop і інтеграція в Провідник Windows, підвищують зручність роботи з IZArc. Відмінна програма, яку можу рекомендувати більшості користувачів.

безкоштовний архіватор peazip peazip (скачати) — цей безкоштовний архіватор має власний формат архівів, названий без затій, — PEA. Окрім «рідного» формату, підтримує роботу з великою кількістю інших форматів. За допомогою PeaZip можна розпаковувати більше 150 (!) форматів архівів. Повний список із зрозумілих причин наводити тут не стану. Слід сказати, що насправді дана програма є графічною оболонкою для декількох рішень з відкритим вихідним кодом ( FreeArc, 7-Zip, PEA, PAQ та ін.) і називати його самостійним архіватором, мабуть, не можна. Проте велика кількість функцій, кросплатформеність (Windows і *nix системи) і єдиний інтерфейс для всіх цих рішень заслуговують на увагу.

Зрозуміло, підтримуються створення багатотомних ті саморозпаковуючих архівів. Є в архіватора контроль цілісності архіву з можливістю відновлення зіпсованих файлів. Система шифрування архівів також є. Для різних форматів стискування доступні різні алгоритми шифрування, серед яких: Blowfish, AES (256-біт), Serpent (256-біт) та Twofish (256-біт). На сайті розробника є портативна версія архіватора, яку можна запускати з флешок.

Підведемо підсумки

Вочевидь, що по кількості функцій безкоштовні архіватори якщо і поступаються комерційним побратимам (я, якщо чесно, так і не знайшов чим же вони поступаються), то небагато чим. Все, що потрібне сучасному користувачеві в них є. Який саме з трьох перерахованих архіваторів вибрати. тут вже вирішуйте самі. Мені подобається IZArc. Тим, хто активно використовує файловий менеджер FAR, я б рекомендував 7-ZIP, оскільки у нього є спеціалізований плагін. Якщо потрібно постійно з собою на флешці мати хороший архіватор з підтримкою великої кількості форматів, то це, мабуть, PeaZip. Всі три архіватори вельми надійні і мають російськомовний інтерфейс.

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]