Безкоштовні програми для тестування комп’ютера

Всі напевно добре знають ветеранів цієї категорії програм, це Everest та CPU-Z. Чудові програми, проте у них є свої недоліки. Перша програма платна, друга — надає неповну інформацію про комп’ютер. Проте, існують альтернативи, доречі, досить таки функціональні. Пропоную з ними ознайомитися.

тестування комп'ютера free pc audit free pc audit (скачати)
Для збору відомостей про систему зручно користуватися програмою, що не вимагає завантаження в комп’ютер і запускається з USB-накопичувача. Це дозволяє швидко протестувати комп’ютер прямо в магазині при покупці. Чудова программулинка Free РС Audit повідомить вам досить інформації про встановлене апаратне і програмне забезпечення, а також про запущені процеси.

Розробник програми Free РС Audit компанія MIS Utilities пропонує як платний, так і безкоштовний варіанти. Безкоштовного з лишком вистачить для наших потреб. Розмір ехе-файла 997 Кбайт, працює з Windows 98/2000/XP/Vista/7. Рекомендую відразу ж скопіювати цю програмку на флешку, аби завжди була під рукою

Отже, запускаємо Free РС Audit — відкривається вікно з крупним написом: «Scanning… Please wait!» («Сканую…Будь ласка, зачекайте!») Внизу показується діаграма процесу сканування системи. Після закінчення виводиться таблиця з трьома закладками. Тут все просто: вибираєте в лівому стовпці пристрій, що цікавить вас, — справа виводиться перелік його характеристик.
На першій закладці, System, виводиться інформація про систему. Загальне число характеристик, з врахуванням всіх пунктів, — декілька сотень! Для збереження у файл можна вибрати в меню, як завжди, File — Save As.
На другій закладці, Software, показуються всі встановлені на комп’ютері програми, їх версії та ключі. Тут ви можете із здивуванням знайти програми, якими користувалися сто років тому, але забули про них і не стерли. Дєінсталювавши це сміття, ви звільните дисковий простір.
На третій закладці, Processes, показуються запущені на даний момент процеси. Тут ви також знайдете багато цікавого: виявляється у вас постійно запущені додатки, які ви, начебто, і не відкривали… І виникає питання, чому це комп’ютер так повільно став працювати останнім часом? Список запущених програм допоможе вам знайти причину цього неприємного явища.

Інформація про систему — річ корисна, але хочеться так само провести порівняльний аналіз, дізнатися подробиці про встановлені драйвери і, звичайно, запустити бенчмарки (Benchmarks). Для цього скористаємося ще однією безкоштовною програмою тестування комп’ютера HWiNFO32.

тестування комп'ютера hwinfo32 hwinfo32 (скачати)
HWiNFO32 надає детальні дані про модель процесора, про тип материнської плати, відеоадаптер, звукову карту, параметри оперативної пам’яті та інші пристрої.
На сайті розробника ви можете Скачати останню версію цієї програми. На сторінці завантажень фірми-розробника пропонується два варіанти для скачування: ZIP — розміром 1.7 Мбайт і EXE — 2.0 Мбайт. Програма підтримується Windows 98/2000/XP/Vista/7.
На панелі інструментів можна вибрати сумарний тест системи (Summary), вибірковий звіт в різних форматах (Report), показники рівня — «пузомірки» (Benchmark), дані температурних датчиків (Sensors) і частотні параметри пристроїв (Clock Mon).
Для отримання звідного тесту комп’ютера, вибираємо пункт Summary, де на чотирьох закладках простенько та з смаком розказано про начинку нашого апарату.
Аби переконатися, що наш комп’ютер самий-самий, виберемо пункт Benchmark. З’являється вікно вибору тестів. Ставимо галки проти всіх тестів — гуляти, так гуляти — і тиснемо кнопку Старт!
Через деякий час з’явиться нудна картинка зі всілякими числами. Жодній наочності! Не засмучуйтесь і тисніть кнопки Compare (Порівняти). Тепер ви маєте чудові діаграми, де результати тестування нашого комп’ютера (This machine) виділені червоним кольором. Якщо у вас не саме древнє залізо, то ви завжди в першій десятці.

тестування комп'ютера speccy speccy (скачати)
Speccy — програма для тестування комп’ютера, нова розробка фірми Piriform. Компанія Piriform відома своєю популярною програмою для чищення дисків і реєстру комп’ютера CCleaner . Нова розробка цієї фірми також відрізняється зручністю роботи, багатим функціоналом і, на відміну від інших аналогічних програм, наочністю і повнотою інформації про всі складові комп’ютера: операційну систему, процесор, встановлене ПО, драйвера, периферійні пристрої та ін. Програма русифікована, що є досить вагомою перевагою для подібного роду ПО.

Як бачимо, розглянуті програми для тестування комп’ютера, не дивлячись на свою простоту, дають досить цікавої та корисної інформації. Звичайно, багато що можна взнати і без них, використовуючи вбудовані в Windows різні системи діагностики, але це не завжди зручно (точніше, завжди незручно) та займає більше часу і вимагає певних знань. @ed

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]