Безкоштовні програми для перегляду зображень (картинок, фотографій)

Отже, перегляд графіки. Перш за все, коли про це говоримо, згадуються фотографії — і це правильно, вони є на всіх компах, починаючи від особистих фото та закінчуючи всілякими фотошпалерами. Проте, давайте задумаємося — що ми для цього використовуємо? Простий приклад — у багатьох стоїть ACDSee для перегляду и лише для перегляду картинок і фотографій. Панове, навіщо?! Навіщо трощити горіхи мікроскопом?
Давайте розглянемо маленькі, безкоштовні програмки, які виконують лише ті функції, що нам потрібні і без зайвої надмірності. Ну, і звичайно, вони мають бути з російським інтерфейсом і безкоштовними.
Отже, популярні в Інтернеті безкоштовні графічні в’ювери.

Безкоштовні програми для перегляду фотографій

програми для перегляду зображень inrfan view inrfan view (скачати) — цей червоний котяра давно оселився на робочих столах багатьох користувачів . Маленький, швидкий, підтримує купу плагінів. Має переглядач як окремих файлів, так і тек у вигляді мініатюр. Не дуже зручно, що переглядач мініатюр — окрема програма і відчувається перехід між безпосередньо переглядом фото і мініатюрами. Проте, скільки він у мене стояв я мініатюрами жодного разу не користувався.

Для перегляду картинок зручний, налаштовується майже все, дуже багато що враховане. Може встановити малюнок як шпалери на робочий стіл, може перейменовувати як один файл, так і групу. Може показувати картинки в режимі слайд-шоу, як в повному екрані, так і у вікні. Мінімальні функції редагування — вирізування, знебарвлення, зміна розміру, роздільної здатності і так далі. Конвертація між форматами, нейтралізація ефекту червоних очей. Є навіть плагін для розпізнавання тексту. Напевно можна ще плагінами додати функцій. Безкоштовний для домашнього використання.

програми для перегляду зображень faststone FastStone Image Viewer (скачати) — дуже нагадує по інтерфейсу ACDSee — те ж вікно а-la провідник, справа картинки, зліва дерево тек і передогляд . При подвійному кліці на картинку вона відкривається в окремому вікні, при повторному подвійному кліці — знову провідник. Підтримує теми оформлення. Зберігає дані про зображення в базу, за рахунок чого працює швидко.

Функціонал переглядача — повний екран/вікно, слайд-шоу з музичним оформленням, гістограма, масштабування, перегляд тегів (EXIF), шпалери на робочий стіл. Можна заносити зображення у вибране, для швидкого доступу до них.
Функціонал редактора — перейменування окремої картинки і групи, зміна тегів EXIF (дата, час, метадані jpeg), конвертація між форматами, порівняння вибраних файлів, додавання тексту, вирізування, нейтралізація ефекту червоних очей. Сканує, захоплює екран, завантажує фото з фотоапарата і карти пам’яті. Може створювати слайд-шоу у вигляді exe-файлу. Безкоштовний для домашнього використання.

програми для перегляду зображень fast picture viewer FastPictureViewer (скачати) — лише переглядач (принаймні в безкоштовному варіанті) . Немає редагування, немає друку, зате є гістограма, копіювання з перейменуванням, підключаються модулі. За рахунок того, що при роботі використовує графічний чіп відеокарти, а не рендеринг зображень процесором, і за рахунок маленького функціонала — маленький і надшвидкий. Це особливо помітно при перегляді зображень великого розміру, наприклад фотографій в максимальній якості. У безкоштовній версії програми підтримуються лише формати JPEG і Microsoft HD Photo (*.hdp, *.wdp). Безкоштовний для домашнього використання.

програми для перегляду зображень xnview xnview (скачати) — потужний менеджер малюнків.. На мій взягляд, досить громіздкий, звичайно, при значному функціоналі. Хоча, на мій погляд, FSImage Viewer уміє велику частину того ж що і Xn, але при більшій швидкості. Хоч і за рахунок часткової втрати у функціоналі.
Функціонал переглядача — інтерфейс знову ж таки провідникоподібний (яке слово), перехід між окремим переглядом і провідником через подвійний клік. Причому окремі картинки відкриваються в тому ж вікні у вкладках. Масштабування, слайд-шоу, теги, шпалери. Переглядає більше 400 форматів, у тому числі спеціальні — AUTOCAD, Xara, 3DMax.
Функціонал редактора — копіювання, переміщення, видалення. Інструментарій: експорт захват, конвертація формату (підтримка більше 50 форматів), редагування дати/часу, тегів EXIF, експорт flash та інших форматів в картинки. Може створювати слайдшоу у вигляді виконуваних файлів і скрінсейверів (доречі про слайдшоу — тут допоможуть спеціальні програми для створення відео з фотографій). Шукає схожі файли. Може перетворити теку у веб-сторінку для розміщення в інтернеті. Безкоштовний, рекомендується безкоштовна реєстрація.

програми для перегляду зображень picasa picasa (скачати) — це чергова програмка від Google . Дуже красива, дуже багато може — орієнтована саме на роботу з фотографіями, хоча, звичайно, не гидує інші формати. З відмічених незручностей — не відтворює анімацію gif, але претензії тут недоречні, повторюся — програма орієнтована на фото, а це переважно jpeg і raw формати.

Функціонал переглядача — лише перегляд основних форматів (jpg, tif/tiff, bmp, gif, png, tga, raw). Переглядач — окрема програма, швидка і симпатична. Все редагування з правої кнопки — редагувати в Picasa. Також є бібліотека фотографій, в яку поміщаються потрібні Вам теки, здійснюється сканування цих тек, і всі файли у Вас каталогізовані. Також їх можна зібрати в альбоми, і, звичайно ж, синхронізувати з веб-альбомами в інтернеті.
Функціонал редактора — основні функції роботи з фотографіями: вирівнювання кольору, відтінку і тому подібне. Прибирає червоні очі, причому знаходить їх сам. Шукає файли, що повторюються. Створює заставку, колаж, плакат і т.п. І все це в реально красивому інтерфейсі. Must have. Безкоштовний для використання в будь-яких цілях.

Висновок

Подібних програм велика кількість. Все залежить від того, що ми хочемо отримати в результаті. Комусь потрібна лише програма для перегляду фотографій. А комусь необхідна Photoshop-подібна програма для редагування. У останньому випадку вам буде корисним огляд програм для обробки фотографій. Ну а ваш покірний слуга використовував при написанні статті Infan для конвертації форматів, Fast Stone для перегляду і зміни розмірів зображень. Для публікації фото в Інтернеті, доводиться використовувати Picasa — вона дуже зручно синхронізує фото з веб-альбомами. Всі програми хороші — вибирай на свій смак.

Статті по темі

Ваш коментар
0 коментара(ів)


[ Ctrl + Enter ]